re: Wybory

re: Wybory

Odysie

Toż to jakieś horrendum, wybacz, jakiś kompletny idiotyzm – skazywanie ludzi na zależność od innych? Jeśli nie mają dzieci, albo dzieci mają rodziców gdzieś – to co? To wymyślisz cały system państwowy egzekwowania od dzieci opieki? I jak sadzisz, będzie to system tańszy czy droższy w sensie kosztów, jakie poniesie państwo? Bo idę o zakład, że to dopiero bylby koszt dla państwa.
Co Ty pleciesz?
Ludzie po to pracując CZĘŚĆ SWOJEJACY – nie żadne darowane pieniądze, ale ZNACZĄCĄ część swoich własnych zarobków odprowadzają na konto ubezpieczeniowe – by mieć zapewnioną bezpieczną starość.ZA WŁASNE PIENIĄDZE!
Nie mówię już o systemie amerykańskim odprowadzania części podatków obywatela na emeryturę „państwową”

Państwo polskie ma dług wobec swoich obywateli, których pieniądze zmarnotrawiło i zaciąga nowy dług o wchodzących w wiek produkcyjny obywateli spłacając ich składkami swoje stare długi. Państwo bawi się w piramidę.

Nie powtarzaj po politykach, że w Polsce powszechne jest przekonanie, że „należy się za darmo”. Należy się, owszem, i to nie jest za darmo. Należy się zawsze za pracę, za wkład człowieka we wspólne dobro, choćby polegało ono na rodzeniu dzieci przez matki, które nawet ich wychowywać nie będą, czy najbardziej prymitywną pracę.

Tak państwo zapewnia to Twoimi rękami – ale to nie znaczy, ze daje ludziom coś od siebie. Daje im tylko to co sobie wypracowali, na co przeznaczyli kiedyś część swoich pieniędzy w postaci podatków, składek a i innych haraczy

W wielu państwach Europy i świata, podstawową troska państwa jest zapewnienie człowiekowi poziomu życia ponad poziom biedy. Dlaczego? BO TO SIĘ OPŁACA!
Bo koszty nędzy są wielokrotnie wyższe i znacznie bardziej obciążające społeczeństwo i to nie doraźnie, a w skali wielu lat.

W przyrodzie nie ma nic za darmo!
W systemie państwowym też nic jest za darmo, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie widać płaconej ceny!

Pozdrawiam

Na koniec uzupełnienie mojej poprzedniej notki:

Wzrost płac zaskoczył analityków
(ISB, pb/19.05.2008, godz. 14:00)
Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w kwietniu br. spadło o 0,2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca, a w ujęciu rocznym wzrosło o 12,6 proc. i wyniosło 3.137,74 zł, podał w poniedziałkowym komunikacie Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Przeciętne zatrudnienie w przedsiębiorstwach w kwietniu 2008 roku wzrosło o 0,1 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca, natomiast w ujęciu rocznym wzrosło o 5,6 proc. i wyniosło 5.388,9 tys. osób, podał GUS.


Wybory By: odys (30 komentarzy) 18 maj, 2008 - 21:50