Galeria fotoblogow

Sergiuszu,

Galeria – super – strona glowna nabrala oddechu :)

Tylko fajnie by bylo, zeby to nie byla taka “orphan page” – tzn. coby przy powiekszeniu poszczegolnych zdjec (ja sie na tym nie znam – to flash jest?) pojawiala sie pod zdjeciem informacja o notce z ktorej zdjecie pochodzi i link do rzeczonej notki. Zeby ktos, jesli go pojedyncze zdjecie zainteresuje, mial latwe przejscie do reszty,

Rowniez wzorem takiego np flickra fajnie by bylo gdyby mozna bylo sobie zrobic slideshow ze zdjec z galerii lub gdyby dana notke fotobloga mozna by bylo ogladac w trybie “slideshow”.

Zwykle tez (na przyklad u mnie) taka notka fotoblogowa to zdjecie plus tekst… Pod slideshow wiec trzeba by chyba przerobic nieco cms – wybierasz kategorie fotoblog i dostajesz okienka – wklej zdjecie, wstaw podpis pod zdjecie (jesli chcesz tam jakis podpis umiescic :)

Pewnie niepotrzebnie wtracam swoje trzy grosze, bo juz nad tym w jakis sposob pracujecie – ale moze to w czyms pomoze

pozdrawiam

Średnia ocena
(głosy: 0)

@xipetotec

Od czegoś trzeba było zacząć. Z tego o czym piszesz, dość łatwo (kwestia poprawienia opisów) da się zrobić tylko ten podpis pod fotką. Reszty już niestety się nie da.

Powody są następujące:

1. Udostępnienie galerii z prawdziwego zdarzenia wymagałoby standaryzacji, czyli wklejania fotek w ramach galerii a nie na blogu.

2. Często fotoblogi stanowią wzbogacone fotkami notki, nie są to więc galerie, w których jest miejsce na fotkę i krótki opis, ale nie ma miejsca na narrację, jak to na blogu, nie mówiąc już o komentarzach.

3. Mamy stan zastany, czyli powstało wiele notek “fotoblogowych”, i są to notki na blogach, a nie w galerii.

4. Niektórzy wklejają fotki na blog, a inni tylko linkują fotki wklejone na innych serwerach.

5. Zdarzają się spontaniczne galerie w komentarzach (patrz galeria od Borsuka dla Igły w wątku o posterach).

Wszystko to sprawia, że “fotogaleria” na SG ogranicza się do ręcznie tworzonego przeze mnie katalogu z wybranych fotek, ale wyświetlanych pojedynczo (to JavaScript, bez Flash-a).

Jeśli znajdę na to lepszy sposób, jednocześnie łatwy w użyciu, natychmiast dam znać.


Małe usprawnienie

Może dałoby się w okienku z obrazkiem dać linka do bloga źródłowego, o ile taki istnieje – to chyba nie wymaga większej dłubaniny? Bo teraz ten link niespecjalnie działa – właściwie działa tak, jak Esc.


eeee

Co oznacza: “ świat oczami TEKSTOWIAN” Co to są tekstowianie, z czym to się je i jak długo gotuje?

Nie lepiej ‘świat oczami konfederatów”?

Pozdr.


PI

Ziemianie od Ziemi, Tekstowianie od TXT. Skoro nieczytelne itd. to zmieniłem.


Subskrybuj zawartość