Zanim powiesisz sędziego...

Dobrze że piszę te notkę dzisiaj.Wczoraj pewnie napisałbym że trzeba powiesić sędziego poćwiartować go itp.Na szczęście rozum szybko zaczął pracować i podpowiedział mi parę “ale”.Te “ale są w sumie truizmami tym niemniej są momenty gdy i truizmy trzeba powtarzać z uporem maniaka.

1.Z drużyną będącą w rankingu o 50 miejsc niżej od nas graliśmy przez 30 minut jak ostatnie patałachy.To było najgorsze 30 minut za kadencji Beenhakkera.Jakby się skończyło 0:3 to odzwierciedlałoby to co się działo na boisku.Bramkarza mamy światowej klasy szkoda że reszty zawodników choć w 1/4 nie.

2.W meczu z Austrią to my powinniśmy dominować, nie dawać rywalowi wyjść z połowy.Powinniśmy udowodnić swoją wyższość..To był jeden z niewielu rywali którego piłkarze nie grają w lepszych klubach nie zarabiają więcej.I z takim rywalem jedynego gola umiemy strzelić tylko z ewidentnego spalonego ??

3.Kiedy już wreszcie łapiemy rytm trzymamy rywala, to nie umiemy go wykończyć.Chwilami wydawało się że druga bramka to kwestia czasu.Czemu więc nie jej nie strzeliliśmy dlaczego mimo przewagi rzadko dochodziliśmy do sytuacji strzałowych ?

Powtarzam mogliśmy powinniśmy musieliśmy udowodnić swoją wyższość. Wszystkie atuty piłkarskie były po naszej stronie.Kibice niwelowali jedyny handicap Austriaków, własne boisko.Czemu więc stworzyliśmy sytuację w której błąd sędziego mógł się okazać decydujący ?

Choć bardzo wierzyłem i broniłem tej drużyny chyba muszę to powiedzieć.Obawiam się, że ci ludzie nie są mentalnie zdolni do wzniesienia się na poziom wielkiej imprezy.W meczu o wszystko nie gryzą trawy lecz dają się stłamsić rywalowi którego powinni trzymać za gardło.

Pewnie że możemy chcieć powiesić Howarda Webba. wcale go nie bronię.Ale jeśli uważamy że to arbiter nas zastrzelił to przyznajmy, że piłkarze zapomnieli założyć kamizelkę kuloodporną.W sumie to nawet nam sie trafiło.Możemy o wszystkim zapomnieć i zwalić całą winę na łysego demiurga.Znów możemy się uczynić sumieniem świata i “moralnymi zwycięzcami”.O. na pewno będzie nam z tym poczuciem wyższości dobrze.

Tylko że ja bym wolał jednak REALNE zwycięstwo.Wolicie “moralne”? Wasza sprawa.Ja już mam ich po wyżej uszu.

ps.Tekst ten nie oznacza, iż uważam że trener powinien odjeść.Bo doprawdy naiwny tylko może wierzyć że Brożek Sikora Zieńczuk i Wichniarek zwojowali by coś więcej.