Książki, o książkach, dla książek;)

biblioteka.jpg

Podczas szperania w necie znajduję różne, ciekawe rzeczy dotyczące książek (o, choćby jak info o targach). Wieszanie tychże informacji na stronie wpisów nieco jest nieuprawomocnione (w moim odczuciu, rzecz jasna). Zatem tu będę wlepiać wiadomości o książkach, którymi to wiadomościami, jak sądzę, warto się podzielić.

Średnia ocena
(głosy: 0)

o, super!

bo właśnie zastanawiałem się, jak to zasugerować ;)


S e r g i u s z u,

:)
A może w dziale sport i rozrywki zrobiłbyś działkę (poddziałkę) książki? Będę się tam wyżywać;)))

Ale mogę sobie pisać o książkach na stronie głównej? Tylko tak bardziej literacko niż informacyjnie?


Mo,

zaraz przeniosę ten wątek do nowego klubowego forum o książkach. Na tym nowym forum nowe wątki mogą zakładać nie tylko Blogerzy, także Komentatorzy (ale nie opcji Free).

Na swoim blogu (czyli na SG) oczywiście możesz, a nawet powinnaś pisać ;) chociaż istotnie lepiej, by były to notki autorskie, nie tylko “ogłoszeniowe”.

Strona główna będzie wkrótce zresztą przeorganizowana w taki sposób, by lepiej eksponować tematykę powracającą na różnych blogach TXT, gdyż początkowa formuła automatycznej “przewijarki” wszystkich notek już się wyczerpała i zaczyna przypominać to, czego nie powinna ;)

Ogłaszam Mo patronką nowego forum klubowego :)


S e r g i u s z u,

dziękuję bardzo:)))

Biegnę zaraz na spotkanie z autorskie z Maciejem Malickim, więc wczytywać w nowości na TXT będę się nieco później:)

Może popełnię notatkę o Sergiuszu Piaseckim…
Znasz?:)))

Pozdrawiam.


Mo,

znam to za wiele powiedziane, ale wiem, że oprócz pisania był z niego niezły ananas o barwnej biografii, James Bond przy nim wysiada :)


S e r g i u s z u,

przytargałam książki z biblioteki.

To chyba groźba;)))


Ja proszę jeszcze

o wydzielony wątek o kurach, jajkach i jajecznicy.
Pani Mo, może też kiedy rzuci okiem przechodząc obok stoiska z ksiażkami o hodowli drobiu i zrecenzuje.
;)
Igła


Igło,

zrecenzować nie dam rady, bo się na drobiu nie znam. Ale polecić lekturę jestem w stanie. Proponuję zatem:

H. Schmidt “Kury. Rasy. Hodowla”
E. Świerczewska, S. Wężyk, J. Horbańczuk “Chów drobiu”
K. Pudyszak “Drób ozdobny”
A. Faruga, J. Jankowski “Indyki. Hodowla i użytkowanie”
S. Roszkowski, B.Wysocki “Kury orientalne”
“Hodowla drobiu i technologia jego chowu” Red. E. Świerczewska

I perełka dla miłośników drobiu:
T. Majewska “Drobiarstwo – niekonwencjonalnie”

Czekam na recenzje.


No to mam

co chciałem.
:)
Igła


superancki

plakat

a co do kur:

Więckowska B., Lucydłło G., “Z zagadnień hodowli drobiu wodnego”, SGGW 1963.
Karaś E., “Technologie drobiarstwa przemysłowego”, Lublin 1955.
Kordaś D., “120 tanich potraw z jaj”, Kraków 1976.

i ja też mam perełkę

Wolff A., Rykowiecki C., Kucybała J., “Wykorzystanie mączki z odpadów drobiarskich w przemysłowej hodowli karpia”, Lublin 1981.

“Stay Rude, Stay Rebel”


Ciekawe...

1) Biblioteka na Koszykowej (Warszawa) rozpoczyna nowy cykl spotkań z czytelnikami: W poszukiwaniu niewidzialnej ręki rynku,poświęcony różnym zagadnieniom ekonomii.
Zapraszamy na pierwsze spotkanie pod hasłem: JAK EKONOMIA STAŁA SIĘ NAUKĄ dotyczące książki René Lüchingera “12 ikon ekonomii – od Smitha do Stiglitza”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00 w sali konferencyjnej, gmach im. St. Kierbedziów.
Spotkania będę się odbywały w wybraną środę każdego miesiąca, zawsze o piątej po południu.

cz__owiek_ksi__gi.jpg

2) Wkrótce ruszy księgarnia wzorowana na słynnym warszawskim “Czułym Barbarzyńcy”. Na artystycznej mapie Wrocławia przybędzie wkrótce wyjątkowe miejsce – klubokawiarnia, połączona z księgarnią i wydawnictwem literackim. Mieścić się będzie tam, gdzie dawna Cepelia – przy pl. Kościuszki. Warszawa ma “Czułego Barbarzyńcę”, Poznań “Głośną Samotność”, a Wrocław zyska “Złe Wychowanie”. To na razie nazwa robocza, ale według właścicieli miejsca, już teraz wiele mówi o jego przeznaczeniu. Plany są ambitne: spotkania z przedstawicielami mniejszości czeskiej, niemieckiej i żydowskiej, organizowanie promocji nowych książek, otwarcie w lokalu galerii i pokazy prezentacji multimedialnych. 23 lutego otwieramy przybytek. To tzw. małe otwarcie, pod roboczym tytułem: Cepelia – Przewroty. Lokal w scenerii prawie że cepeliowskiej będzie funkcjonował przez dwa, trzy miesiące. Potem zamknięcie i po remoncie, czyli w wakacje, zacznie działać w nowej scenografii – mówi Wojciech Jeżewski.


Subskrybuj zawartość